Musik og kor

BegivenhedDato

Forårskoncert

Fri entré

26. maj 16:00
17:00
26. maj 16:00 -
17:00

Jazz-gudstjeneste v/Peder Roulund

25. jun 19:30
20:30
25. jun 19:30 -
20:30

Koncert med Peter Sommer

30. okt 20:00
21:00
30. okt 20:00 -
21:00

Koncert med Hanne Boel

19. nov 20:00
21:00
19. nov 20:00 -
21:00

Koncert med Caroline Henderson

17. dec 20:00
21:00
17. dec 20:00 -
21:00

Arrangementer

BegivenhedDato

Litteraturkreds - aftenholdet

1. maj 19:30
21:30
1. maj 19:30 -
21:30

Morgensang v/ Jakob Nissen

Mulighed for kaffe og rundstykke i sognehuse efterfølgende.

3. maj 09:00
09:30
3. maj 09:00 -
09:30

4. maj mindehøjtidelighed på Vestre Kirkegård og kapel

4. maj 16:30
17:30
4. maj 16:30 -
17:30

Kom og syng

6. maj 16:00
17:30
6. maj 16:00 -
17:30

Litteraturkreds - eftermiddagsholdet

13. maj 15:00
17:00
13. maj 15:00 -
17:00

Tirsdagstræf

Rejseberetning v/ Povl Sørensen

21. maj 14:00
16:00
21. maj 14:00 -
16:00

Forårskoncert

Fri entré

26. maj 16:00
17:00
26. maj 16:00 -
17:00

Litteraturkreds - aftenholdet

5. jun 19:30
21:30
5. jun 19:30 -
21:30

Morgensang v/ Malene Schmidt

Mulighed for kaffe og rundstykke i sognehuset efterfølgende.

7. jun 09:00
09:30
7. jun 09:00 -
09:30

Koncert med Peter Sommer

30. okt 20:00
21:00
30. okt 20:00 -
21:00

Koncert med Hanne Boel

19. nov 20:00
21:00
19. nov 20:00 -
21:00

Koncert med Caroline Henderson

17. dec 20:00
21:00
17. dec 20:00 -
21:00

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse v/ Jakob Nissen

28. apr 10:00
11:00
28. apr 10:00 -
11:00

Morgensang v/ Jakob Nissen

Mulighed for kaffe og rundstykke i sognehuse efterfølgende.

3. maj 09:00
09:30
3. maj 09:00 -
09:30

Højmesse v/ Malene Schnmidt

5. maj 10:00
11:00
5. maj 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Peder Roulund. Kirkefrokost efterfølgende.

12. maj 10:00
11:00
12. maj 10:00 -
11:00

Konfirmation - Th. Langs v/ Malene Schmidt og Jakob Nissen

17. maj 09:30
10:30
17. maj 09:30 -
10:30

Konfirmation - Th. Langs v/ Malene Schmidt og Jakob Nissen

17. maj 11:00
12:00
17. maj 11:00 -
12:00

Konfirmation - Vestre (tidl. 6.B) v/ Malene Schmidt

Kon

18. maj 10:00
11:00
18. maj 10:00 -
11:00

Konfirmation - Vestre (tidl. 6.A) v/ Peder Roulund

19. maj 10:00
11:00
19. maj 10:00 -
11:00

Spaghettigudstjeneste v/ Malene Schmidt

Efterfølgende fællesspisning. 30kr. pr. voksen - børn spiser gratis.

22. maj 17:00
17:30
22. maj 17:00 -
17:30

Højmesse v/ Malene Schmidt

26. maj 10:00
11:00
26. maj 10:00 -
11:00

Højmesse - Kr. Himmelfartsdag v/ Jakob Nissen

30. maj 10:00
11:00
30. maj 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Peder Roulund

2. jun 10:00
11:00
2. jun 10:00 -
11:00

Morgensang v/ Malene Schmidt

Mulighed for kaffe og rundstykke i sognehuset efterfølgende.

7. jun 09:00
09:30
7. jun 09:00 -
09:30

Højmesse - Pinsedag v/ Malene Schmidt

9. jun 10:00
11:00
9. jun 10:00 -
11:00

Friluftsgudstjeneste på Silkeborg Bad - 2. Pinsedag v/ Jakob Nissen

10. jun 10:30
11:30
10. jun 10:30 -
11:30

Højmesse v/ Malene Schmidt. Kirkefrokost efterfølgende.

16. jun 10:00
11:00
16. jun 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Peder Roulund

23. jun 10:00
11:00
23. jun 10:00 -
11:00

Jazz-gudstjeneste v/Peder Roulund

25. jun 19:30
20:30
25. jun 19:30 -
20:30

Højmesse v/ Jakob Nissen

30. jun 10:00
11:00
30. jun 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Malene Schmidt

7. jul 10:00
11:00
7. jul 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Malene Schmidt

14. jul 10:00
11:00
14. jul 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Malene Schmidt

21. jul 10:00
11:00
21. jul 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Peder Roulund

28. jul 10:00
11:00
28. jul 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Peder Roulund

4. aug 10:00
11:00
4. aug 10:00 -
11:00

Højmesse v/ Jakob Nissen. Kirkefrokost efterfølgende.

11. aug 10:00
11:00
11. aug 10:00 -
11:00